Jakub B. Bączek

jbaczek_kolo_fiolet2

Trener mentalny, biznesmen, podróżnik, siatkarz. Złoty medalista mistrzostw świata, jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stéphane’a Antigi.
Ukończył dwa kierunki: wychowanie fizyczne i pedagogikę. Studiował też filozofię, którą musiał przerwać po 3 roku. Następnie sporo się szkolił i pogłębiał wiedzę z psychologii i animacji czasu wolnego. Napisał 12 książek oraz jakieś 90 tekstów naukowych i publicystycznych. swoją pierwszą książkę napisał w wieku 23 lat. Jako siatkarz zdobył w 1999 roku tytuł Mistrza Polski juniorów.

Na stanowiskach managerskich zaczął pracować jeszcze na studiach. Był trenerem drużyny siatkarskiej, managerem restauracji, team leaderem w zespole animatorów, PR-owcem w Urzędzie Miejskim, managerem castingów do programu „Big Brother”, później dyrektorem regionalnym firmy zajmującej się rachunkowością, a nawet supervisorem Maskotek Euro 2012 na Polskę. Specjalizuje się w budowaniu niszowych biznesów i w budowaniu samodzielnych zespołów.

Właściciel Stageman – firmy będącej liderem animacji czasu wolnego w Europie. Obecnie Firma ta działa w 8 krajach, jest liderem swojej branży i zatrudnia masę osób. Jej wartość jest szacowana na kilka milionów złotych. Stworzył lub też współtworzył kilka innych marek. Każda z nich jest rozpoznawalna w swojej branży. Każda ma fantastyczne zespoły ludzi.

Współpracował między innymi z UEFA, Walt’em Disney’em, PZPN, PZPS, Play, Coca-Colą, Lotto, Greenpeace, Warner Bros i innymi (jest tych Klientów dużo więcej). W gronie klientów posiada sportowców, aktorów, innych mówców, wielu biznesmenów i prezesów różnych Firm, ale też studentów, młodych przedsiębiorców i managerów.  Występuje w mediach, w telewizji (Polsat, Polsat News, TVP1, TVP2), w radio (Radio Kraków, Radio Czwórka, Akadera, Ekspres, Mercury), w prasie (Gazeta Wyborcza, Gentelman, Rynek Turystyczny, PZPS, Hotelarz), na portalach o różnej tematyce.

Pasją życiową Jakuba jest pomaganie innym i dzielenie się wiedzą. Jego metody są czasem dziwne, czasem zabawne, ale są skuteczne, o czym przekonało się już wielu topowych sportowców, managerów, czytelników i słuchaczy.

 

MARZENIA SIĘ NIE SPEŁNIAJĄ… MARZENIA SIĘ SPEŁNIA!

Baczek

Co sprawia, że z grupy Ludzi tworzy się synergistyczny zespół?
Co daje im siłę do osiągania niebywałych rezultatów?
Co sprawia, że potrafią się podnieść po porażce
i walczyć do utraty sił?
Co sprawia, że pomimo lat, kochają to, co robią?

Niewielu jest w Polsce Mówców, którzy na te pytania potrafią odpowiedzieć tak wiarygodnie i z taką pasją…

 

Skrypt wystąpienia:
» Marzenia się nie spełniają, czyli jak z Mistrza Polski w siatkówce w 1999 r. popadłem w niechęć do sportu
»  Czego potrzeba by zostać “Mistrzem Świata” w swoim otoczeniu i swojej rzeczywistości?
»  Poszerzanie strefy komfortu krok po kroku wg Jakuba B. Bączka (uwaga: mocne!)
» Kto jest odpowiedzialny za Twoja skuteczność?
»  Trening mentalny to skuteczne metody wywierania wpływu na siebie, a tym samym – na otoczenie
»  Nowe nawyki mentalne (część wystąpienia, która jest interaktywna i robi furorę wśród słuchaczy)
»  Kop energetyczny na koniec (mowa motywacyjna na najwyższym światowym poziomie)

Power Speech „Marzenia się nie spełniają” zaplanowany jest nie tylko na podnoszenie energii i motywacji, ale również naukę przez zabawę, zmianę postaw, inspirację i pobudzenie do myślenia „outside the box”.

 

fundaMENTALNE ZASADY SKUTECZNOŚCI

baczek_2

 

„Zamknij oczy. Wyobraź sobie dużą, żółtą, soczystą cytrynę.
Wyobraź sobie nóż, którym kroisz ten soczysty owoc.
A teraz weź połówkę cytryny i wyciśnij ją z gęstego soku do szklanki.
Jest go tak dużo, że aż lepko spływa Ci po przedramieniu.
Weź szkolenie tego gęstego, kwaśnego soku i wypij go teraz”.

 

 

Jeśli Twoje MENTALNE nastawienie sprawiło, że ślinianki produkują płyn do jamy ustnej, co może się stać, kiedy spędzisz 6 godzin szkoleniowych ze złotym medalistą Mistrzostw Świata z zakresu treningu mentalnego? Twoje przekonania to niekoniecznie rzeczywistość! To tylko przekonania! (np. jestem nieśmiały).

Język wpływa na Twoje myśli, myśli na działania, działania na nawyki, nawyki na rzeczywistość.
Zmień swój wzorzec (przyjemnie, bezpiecznie, skutecznie) a zmienisz rzeczywistość.
Rozwiązania są najczęściej poza strefą komfortu – pytanie czy odważysz się tam ze mną pójść…

Nowatorska i odważna forma warsztatu uwzględnia: pracę mentalna podobną do pracy Jakuba B. Bączka z polskimi siatkarzami na Mistrzostwach Świata, głęboką wizualizację, relaksujący trening autogenny, trans managerski (autorska metoda!), ćwiczenia w parach, ćwiczenia w grupach, autocoaching i podnoszące adrenalinę, ale bezpieczne wyzwania mentalne dla Uczestników warsztatu.

 Zapraszamy do kontaktu w sprawie współpracy z Jakubem Bączkiem:
e-mail: ekspert@akademiamddp.pl
tel: 22 208 23 70