Wspieramy młodych szachistów – I Turniej Szachowy Akademii Biznesu MDDP

W niedzielę 21 czerwca 64 osoby z różnych polskich miast wzięły udział w Turnieju Szachowym o Puchar Chess Academy, którego byliśmy gospodarzem oraz patronem.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: dzieci do lat dziesięciu oraz Open, w której udział mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i posiadany ranking.

Bezpłatne zaproszenia na turniej otrzymali nasi Klienci wraz z dziećmi. Odzew przewyższył nasze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy.

Najmłodszą uczestniczką była 5-cio  letnia Aleksandra Skalska, córka naszej Klientki. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z komputerowym  kojarzeniem par na dystansie 6 rund. Tempo gry wynosiło 30 minut dla zawodnika i umożliwiało zdobycie V oraz IV kategorii szachowej.  

W turnieju dziecięcym, w którym na starcie stanęły 42 osoby, bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka klubu MUKS Stoczek 45 Białystok Anna Dallemura, która wygrała wszystkie swoje partie i z wynikiem 6pkt. z 6 partii zajęła 1 miejsce. Turniej młodych adeptów królewskiej gry okazał się popisem gry dziewcząt, gdyż kolejne miejsca na podium zajęły  także przedstawicielki płci pięknej. Drugą lokatę z wynikiem 5 pkt. wywalczyła Zuzanna Arciszewska, także reprezentująca Stoczka Białystok. Na najniższym stopniu podium zameldowała się Zofia Łaszczuk z Mazowieckiego Związku  Szachowego, która również wywalczyła 5 pkt.

Czołówka turnieju nagrodzona została licznymi nagrodami, na które składały się przede wszystkim puchary oraz nagrody rzeczowe  w postaci różnych gier edukacyjnych. Dodatkowo ufundowaliśmy nagrody specjalne, którymi były zaproszenia na 2 godzinne szachowe szkolenie  z Mistrzem FIDE Jerzym Owczarzakiem. Nagrodę specjalną w postaci szkolenia z szachowym mistrzem otrzymał również Artur Trela, który okazał się najlepszym zawodnikiem do rankingu 1200, a więc wśród zawodników nie posiadających  jeszcze kategorii szachowych lub posiadających V kategorię. Ponadto wszyscy  uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki ufundowane przez firmę Allianz.

W kategorii Open obyło się bez niespodzianki, gdyż zwyciężył faworyt rozstawiony z pierwszym numerem startowym Mariusz  Szewczyk. Reprezentant klubu KS Legion Legionowo wywalczył 5,5 pkt. i wyprzedził pozostałe 21 osób biorących udział w rywalizacji. Druga pozycja przypadła 14-letniemu Jakubowi Fusowi (synowi naszej Klientki)  z UKS Czternastki Warszawa, który uległ tylko zwycięzcy, ale pozostałe 5 pojedynków wygrał.  Trzecią lokatę wywalczył zawodnik warszawskiej Polonii Michał Bazan (również syn Klientki Akademii Biznesu MDDP), który zgromadził 4,5 pkt. i jako jedyny zremisował z triumfatorem turnieju. O 3 miejscu również decydowała punktacja pomocnicza, gdyż taką samą liczbę  punktów zgromadził również przedstawiciel Maratonu Łomża Mateusz Janowicz.

Naszą nagrodę  specjalną, ufundowaną  w postaci 2 godzinnego szkolenia otrzymał najmłodszy uczestnik  turnieju Open 11-letni Mateusz Liwiński.

Na koniec warto zaznaczyć, że mimo wielu emocji jakie towarzyszyły dzieciom  i rodzicom w trakcie rozgrywek szachowych, cała impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji za co  podziękowania składamy wszystkim zawodnikom, gościom oraz organizatorowi Chess Academy.

Dziękujemy za super zabawę!