Przepisy VAT i szkolenia VAT w Polsce

Szybkie zmiany w regulacjach podatkowych powodują zmiany w wielu szczegółach prowadzenia rozliczeń. W szczególności dotyczy to podatku VAT. Pracownicy działów księgowych i finansowych powinni skorzystać z usystematyzowanej wiedzy jaką można zdobyć na szkoleniach podatkowych.

Polski system podatkowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych. W rankingu prowadzonym przez Tax Foundation Polska jest na przedostatnim miejscu wśród 37 państw OECD pod względem stopnia skomplikowania systemu podatkowego. Każdego roku mamy pewne zmiany w systemie dochodzą nowe regulacje. Do tego co chwile możemy przeczytać kolejne wyroki sądów administracyjnych w sprawie rozliczeń podatkowych.  To wszystko powoduje, że wielu osobom ciężko zrozumieć mechanikę systemu działania systemu podatkowego w Polsce. W takiej sytuacji warto skorzystać ze szkolenia.

Szkolenia podatkowe pozwalają usystematyzować wiedzę i pokazują dokładny przebieg wprowadzonych zmian. Doświadczeni trenerzy ADN Akademia opowiadają nie tylko wykładnie przepisów, ale także odpowiedzą na nurtujące pytania. Trenerzy to zarówno doświadczeni urzędnicy, ale także doradcy podatkowi, którzy są na bieżąco z działalnością urzędów skarbowych.

Uczestnikami szkoleń powinny być osoby, które na co dzień zajmują się księgowością, prowadzą własną działalność gospodarczą, wystawiają faktury lub uczestniczą w ich obiegu w firmie. Zainteresowanymi zmianami w podatku VAT mogą być też dziennikarze ekonomiczni czy finansowi, którzy specjalizują się w pisaniu na temat podatków oraz zmian w polskim prawie.

W przypadku szkoleń z podatku VAT najważniejszą kwestią jest zrozumienie jego funkcjonowania: jakie są zasady zobowiązania podatkowego, ustalenia jego wysokości, kiedy można go odliczyć. Ważną kwestią jest zrozumienie prowadzenia dokumentacji oraz zdobycie wiedzy, kiedy należy poinformować organy skarbowe o prowadzonych transakcjach, które są objęte tym podatkiem. Uczestnicy szkoleń nabywają taką umiejętność przygotowania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT (JPK_VAT).

Podatek VAT jest podatkiem specyficznym. Drobne zmiany w interpretacjach przepisów, które wydaje Krajowa Informacja Skarbowa czy orzecznictwo sądów mogą doprowadzić do zupełnie innego sposoby naliczania podatków. Dojdzie do zmiany stawki czy możliwości jego odliczenia pod pewnymi warunkami. Dla osób zajmujących się zawodowo podatkiem VAT istotny będzie więc dostęp do poszerzonej wiedzy z zakresu konkretnych zagadnień związanych z rozliczeniami VAT.

Szkolenia z podatku VAT w ADN »