Wektory 2022 rozdane – wśród laureatów prezydent Ukrainy

Za nami uroczystość wręczenia nagród Wektory 2022. Kapituła konkursu przyznała 7 statuetek a także przyznała 2 nagrody specjalne. Srebrnym partnerem gali był ADN.

Wektory przyznawane są osobom, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach gospodarki wskazują godne naśladowania kierunki postępowania. Są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Wektory przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

Tegoroczna gala odbyła się w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie a statuetki otrzymali:

 Artur Czepczyński – za działalność biznesową i osobiste finansowe zaangażowanie stawiające na pierwszym miejscu dobro człowieka, jego rozwój i edukację od najmłodszych lat.
prof. Mateusz Hołda z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego – za ponadprzeciętne dokonania w świecie nauki i wyznaczenie własnej ścieżki rozwoju, za bycie najmłodszym w historii Polski naukowcem z tytułem profesora.
Michał Mierzejewski, prezes Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie – za wdrażanie technologicznych innowacji, mających na celu pozytywną zmianę społecznych trendów i stworzenie Polski bez dymu papierosowego.
Marian Owerko, prezes FoodWell – za nowe ścieżki rozwoju dla pracowników i całego przedsiębiorstwa oraz za osobisty wkład w popularyzację zdrowego żywienia, połączenie innowacji i ekologii z wieloletnią tradycją firmy oraz branży spożywczej.
MSD Polska – za intensywne działania badawczo-rozwojowe nieustannie wspierające system ochrony zdrowia w Polsce.
PolRegio – za tworzenie rozbudowanej sieci połączeń kolejowych i umożliwienie sprawnego dotarcia wszędzie tam, gdzie jest potrzeba.
Velux – za wyznaczanie najwyższych standardów w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz za tworzenie użytecznych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

Podczas gali przyznano też statuetkę Super Wektora 2022. Otrzymał go prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski za niezłomną postawę, odwagę i postępowanie godne naśladowania w tych najtrudniejszych czasach dla Ukrainy oraz całego narodu Ukraińskiego. Z kolei statuetka Wektora Serca trafiła w ręce Jacka Furmana, prezesa firmy Aflofarm.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!