Prelegenci Konferencji Motywacja i efektywność w biznesie

Adam Kszczot – Lekkoatleta i biegacz na dystansie 800m, który zasłynął z osiągania sukcesów hurtowo. Wytrwałością, konsekwencją i wiarą w siebie sięgnął po wyżyny swoich możliwości fizycznych. 7. krotnie zdobył tytuł Mistrza Europy, 2. krotnie Mistrza Świata i 3. krotnie Wicemistrza. Reprezentował Polskę na drużynowym czempionacie Starego Kontynentu oraz w meczach międzypaństwowych. Rekordzista kraju w biegu na 800 metrów. Wyjątkowe i unikalne podejście do sportu, które określa „wyborem własnej ścieżki” przekuł w 18 medali imprez międzynarodowych. Znany pod pseudonimem „Profesor” nadanym przez komentatorów sportowych, dzięki widowiskowo rozgrywanym biegom i wyjątkowo strategicznemu podejściu do rund turniejowych. Na swoim koncie doświadczeń posiada również udział w studiach telewizyjnych na żywo. Uważa że sukces należy zdobywać na własnych zasadach. Dziś biznesmen, mówca dzielący się swoim doświadczeniem, ojciec i fan sportu, który za cel stawia sobie szczęście rodziny.

Agnieszka Woś-Szymanowska – Konsultantka biznesowa, psycholog. Koncentruje się na rozwoju organizacji – wspiera budowanie efektywnych procesów umożliwiających korzystanie z potencjałów pracowników i zasobów organizacji. Od 2019 r. przedstawiciel Process Communication Model w Polsce zaangażowana we wdrażanie na polskim rynku skutecznego narzędzia efektywności osobistej i biznesowej opracowanego przy współpracy NASA. Prezes Zarządu PCM Polska sp. z o. o. Certyfikowany Master Trener PCM, trener biznesu i coach, a także absolwent Executive MBA oraz praktyk PCM®, TIFF®, MBTI®.

Marceli Opieczyński – Area Manager w dywizji Home and Personal Care na region Europy Środkowo Wschodniej w Spectrum Brands. Ambasador projektu Servant Leadership. Coach o stoickim podejściu. Pasjonat tworzenia nowoczesnych oraz zwinnych organizacji przyszłości.

Magdalena Król – HRBP, Managerka z ❤, Mentorka, Coach. Magdalena to żywy przykład na to, że można z menedżera zarządzającego twardą ręką stać się menedżerem z sercem. Można mając ponad 17 – letnie doświadczenie w branży HR, wciąż zdobywać nową wiedzę i umiejętnie implementować ją w organizacji. Jako HRBP przełamuje schematy i koncentruje swoje działania przede wszystkim na człowieku i rozwijaniu Jego potencjału.Jako Mentorka i Coach, wspiera ludzi i pomaga im odnaleźć ich supermoce. W swojej całej karierze zawodowej stawia na ludzi i relacje, z jednej strony jest wsparciem dla Pracowników, w każdym aspekcie, który z ich perspektywy wydaje się ważny. Z drugiej strony chętnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z zarządami, menedżerami, dyrektorami, liderami, którzy na co dzień mierzą się z wieloma wyzwaniami personalnymi na swoich stanowiskach.Jest osobą w wysokim stopniu nastawioną na człowieka, nie zapominając przy tym o interesach organizacji, którą wspiera. I nie boi się rozmawiać o emocjach. Przyświeca Jej zasada, że ludzie przychodzą do firmy, ale odchodzą od szefów. Dlatego uważa, że budowanie Marki Osobistej Menadżera z sercem to dziś podstawa funkcjonowania. Dobierając osoby do zespołów stawia najwyższe wymagania pod kątem wiedzy merytorycznej i profesjonalnego podejścia do powierzonych obowiązków, za to Jej „Dream Team” zawsze może liczyć na zrozumienie i wsparcie. Swoje przemyślenia na temat branży HR publikuje na portalu LI, gdzie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a otrzymany tytuł „Top Influencer” utwierdził Ją w przekonaniu, że obrana przeze Nią ścieżka jest właściwa i niesie wiele wartości. Szukając usprawnień, które mogłyby podnieść poziom zadowolenia Pracowników zawsze z tyłu głowy ma wzmocnienie pozycji marki na rynku, m.in. dlatego w jednej z organizacji wdrożyła „Program emerytalny”, czyli udzielenie kompleksowego wsparcia dla Pracowników przed przejściem na emeryturę.Jako klasyczny przykład wizjonera, funkcjonuje od pomysłu do pomysłu, co ma nadzieję kontynuować i pielęgnować jeszcze przez długie lata.

Joanna Delbar – Certyfikowana trenerka Personal Communication Model (PCM). Trenerka zarządzania stresem i komunikacji w stresie. Trenerka zarządzania efektywnością i energią własną. Dyplomowana absolwentka szkoły analizy transakcyjnej. Certyfikowana nauczycielka treningu redukcji stresu mindfulness (M.B.S.R.). Certyfikowany coach shri vivek jogi integralnej. Certyfikowany coach w podejściu Zen Coachingu. Właściciel Instytutu Joanny Delbar.

Renata Dłuska – Partnerka w międzynarodowej kancelarii prawnej Osborne Clarke, Szefowa Zespołu Employment & Pensions. Renata łączy doradztwo podatkowe z kompleksowym wsparciem w zakresie prawa pracy. Doradza w kwestiach związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy oraz pomaga w projektowaniu i wdrażaniu odpowiedniej kultury organizacyjnej. Opracowuje strategie komunikacji wewnętrznej. Renata specjalizuje się w kwestiach związanych ze skuteczną komunikacją w miejscu pracy, w tym m.in. pośredniczy w negocjacjach i mediacjach z pracownikami zgodnie z zasadami Porozumienia Bez Przemocy (PBP). Prowadzi szkolenia antymobbingowe i antydyskryminacyjne oraz pomaga klientom w opracowywaniu i wdrażaniu odpowiednich procedur wewnątrz organizacji. Wspiera działy HR w kształtowaniu strategii talent management, przeprowadzaniu transformacji kulturowej przedsiębiorstw oraz budowaniu i wdrażaniu polityki różnorodności w firmie.

Katarzyna Zdanowicz – Dziennikarka, konferansjerka i trenerka medialna. Swoją drogę zawodową zaczęła od Gazety Wyborczej, potem było toruńskie i bydgoskie radio GRA.Zanim trafiła na ekran przez kilka lat pracowała po drugiej stronie kamery jako producentka Wydarzeń w Polsacie. Dopiero później podjęła wyzwanie bycia gospodarzem wielu pasm, najpierw na antenie Polsat News, potem w TVN24 i TVN (dzień dobry TVN). Po dziewięciu latach wróciła do stacji Polsat jako prowadząca główne wydanie Wydarzeń. Prowadzę podcast „Zdanowicz pomiędzy wersami” w Interii. Stworzyła dla Polsat Cafe program „Walka o Życie”, w którym bohater daje nadzieje innym na powrót do normlanego życia. Za nią setki reportaży, programów prowadzonych na żywo poświęconych najważniejszym wydarzeniom społeczno-politycznym w Polsce i na świecie, rozmów na żywo z gośćmi, dziesiątki poprowadzonych konferencji, gal, debat, spotkań autorskich czy artykułów dla Tygodnika Polityka poruszających tematy dotyczące kobiet i społeczeństwa. Kształci nie tylko młodych przyszłych dziennikarzy, ale też ludzi, którzy chcą lub muszą wystąpić publicznie. Przygotowuje ich do wywiadów, rozmów, występów przed kamerą i publicznością. Jej 20-letnie doświadczenie pracy w mediach pozwoliło jej czuć się swobodnie przed kamerą. Teraz pomaga osiągnąć tę swobodę innym. Napisała książkę o żonach i wdowach himalaistów „Zawsze mówi, że wróci”.

Nadia Kirova -Mentorka, coach, wykładowczyni ma studiach Executive MBA i partnerka merytoryczna Akademii Leona Koźmińskiego. Przedsiębiorca z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej i rozwoju i coach, stosujący w swojej praktyce kwestionariusze Master Person Analysis, FRIS, Gallup i MTQ48 – odporność psychiczna (mental toughthness). Założyła i zorganizowała pięć spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w branżach maszyn produkcyjnych, turystycznej, szkoleniowej i reklamowej. Pełniła funkcję Dyrektora Finansowego oraz Dyrektora Operacyjnego. Jest Członkiem Zarządu ds. Finansowych w Bulcom Sp. z o.o. – branża maszyn inwestycyjnych, Kirov Strategic Negotiators oraz w fundacjach: „Bargework” i „Pasja do Edukacji i Rozwoju”. Mówca konferencyjny specjalizująca się w tematyce zarządzania zespołami i organizacjami oraz zarządzaniem różnorodnością, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet na rynku pracy oraz współpracy wielopokoleniowej.

Dorota Deląg – Trenerka biznesu, mówczyni inspirująca z zamiłowania. Jest aktorką z wykształcenia, dziennikarką z doświadczenia. Od ponad 22 lat jest czynnie związana z Wystąpieniami Publicznymi, Motywacją i Autoprezentacją. Warsztaty, które prowadzi oparte są na technikach opracowanych przez Konstantina Stanisławskiego oraz Lee Strasberga – twórcy technik, które do tej pory są podstawą edukacji w Szkołach Filmowych i Teatralnych na całym świecie. Współtworzyła projekty autorskie dla stacji telewizyjnych, prowadziła programy na żywo, przygotowywała reportaże. Zna mechanizm tworzenia treści od podszewki. Najbliższy jej jest zawsze drugi człowiek, ciekawość Kim jest? Ta ciekawość ludzi i ich wyborów życiowych tworzyła niezwykłą historię. Umiejętności słuchania to jej dar, ciekawość świata i ludzi doprowadziła ją do momentu w życiu zawodowym, w którym postawiła na wartości: Autentyczność, Wiarygodność, Radość. Na co dzień realizuje warsztaty z coachingu, zarządzania. Prowadzi indywidualne konsultacje z Motywacji, Personal Brandingu, Autoprezentacji oraz Elevator Pitchu.

Krzysztof Tarka – Założyciel i wspólnik zarządzający Tarka Executive’s. Ekspert w obszarze transformacji biznesów, rozwoju organizacji i zarządzania kluczowymi ludźmi. Były szef badań i konsultacji w HayGroup/ KornFerry oraz Hewitt/ AON. Założyciel start-upu MAIN, sprzedanego z sukcesem do Mercer (MMC). Następnie członek zarządu i szef doradztwa Mercer (MMC). Od końca lat dziewięćdziesiątych rozwija modele, podejścia i narzędzia służące zwiększaniu efektywności biznesów. Planuje i wdraża zmiany we współpracy z rodzinami właścicielskimi, wspólnikami i zarządami. Wsparcie doradcze i edukacyjne opiera na systematycznych badaniach prowadzonych od ponad 10 lat przez zespół Tarka Executive’s. Więcej na: tarka.pl | executive.com.pl

Karolina Wójcik – Dyrektorka Zarządzająca spółką celową Uniwersytetu SWPS – SWPS Innowacje, która prowadzi działalność konsultingową, badawczą i szkoleniową na rzecz biznesu oraz sektora publicznego. Doradczyni Prezesa Zarządu Pracodawców RP. Psycholożka, badaczka, nauczycielka akademicka i trenerka biznesu. Prowadzi szkolenia z zakresu efektywnej komunikacji, motywowania pracowników i negocjacji. Prowadziła warsztaty między innymi dla: Aseco, ORE, WWF, Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, Poczty Polskiej i Ambasady Finlandii. W latach 2019-2022 prowadziła autorski program warsztatów na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS pt. „Zarządzanie sobą”. Od 2013 roku zaangażowana w realizację projektów badawczych i naukowych Uniwersytetu SWPS. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia badań jakościowych i ilościowych.

Daniel Niedbalski – Partner, Studio Doskonalenia Organizacji. Specjalizuje się w budowaniu efektywności organizacji poprzez jej pracowników. Posiada 20-letnie doświadczenie w przekształcaniu nieefektywnych systemów wynagrodzeń w efektywne narzędzia wspierające zarządzanie i pomagające realizować cele biznesowe. W prowadzonych projektach stawia na budowanie właściwej motywacji, zarządzanie wynikami, transparentne zasady oraz kompleksowe podejście. Stosuje nowoczesne narzędzia pomagające diagnozować problemy organizacji, projektuje rozwiązania oraz pomaga je wdrożyć i monitorować ich działanie. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w projektach restrukturyzacji zatrudnienia i prowadzenie projektów integracji rozwiązań HR w procesach M&A.
Marta Blaut – People & Culture Partner w HR Hints. Posiada 12 letnie doświadczenie w różnych rolach w obszarze HR. Jest wykładowcą w Małopolskiej Izbie Radców Prawnych, gdzie prowadzi warsztaty na temat przywództwa, wpływu i umiejętności interpersonalnych. Psycholog i psychoterapeuta. Od kilku lat współpracuje, jako trener i konsultant, w Diversity Hub oraz Mental Health Center. Jej obecne zainteresowania koncentrują się na ESG (Environmental, Social, and Governance), szczególnie na tematach związanych z budowaniem różnorodnych i inkluzywnych organizacji.