Szkolenie online
„Jawność” i przejrzystość wynagrodzeń – przygotowanie do wdrożenia Dyrektywy UE 2023/970
Kategoria: Online HR/Kadry/Płace, Szkolenia online biznesowe
Szkolenie przygotowuje do wdrożenia nowych obowiązków wynikających z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/970 dotyczącej przejrzystości i równości wynagrodzeń. Uczestnicy poznają kluczowe wymogi, terminy ich wprowadzenia oraz praktyczne wskazówki i rekomendacje, jak skutecznie przygotować się do nowych regulacji.
• Kadra zarządzająca
• HR Business Partnerzy i specjaliści HR/kadr
• Osoby odpowiedzialne za systemy wynagrodzeń
• Przedsiębiorcy przygotowujący własne rozwiązania płacowe
• Wszystkie osoby zainteresowane wpływem Dyrektywy na rynek pracy
• Przygotowanie do wdrożenia nowych obowiązków w praktyce
• Poznanie skutecznych strategii tworzenia transparentnych i sprawiedliwych struktur płac
• Umiejętność kategoryzowania stanowisk zgodnie z wymaganiami dyrektywy
• Świadomość potencjalnych ryzyk i sposobów ich ograniczania
• Zaplanowanie prac wdrożeniowych w organizacji
Anna Morawiec-Bartosik – analityczka HR, ekspertka Comp&Ben, twórczyni narzędzi mierzących efektywność HR, inicjatorka pierwszych w Polsce badań stanu analityki HR i świadomości wynagrodzeniowej Polaków, autorka metody wyznaczania HR KPI dopasowanych do organizacji, założycielka HRrebels. Autorka książek „Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu” i „Wynagrodzenie odczarowane. Skąd się bierze płaca i ile mogę zarabiać?”. Doradza menedżerom oraz członkom zarządów w zakresie wynagrodzeń, podwyżek oraz w interpretacji danych HR. Jej rozwiązania opierają się na analizie danych, dzięki której optymalizuje i podnosi efektywność procesów. Projektuje i wdraża rozwiązania HR-owe szyte na miarę, które zawsze stawiają człowieka w centrum i są skupione na efektywności finansowej biznesu. Opracowuje narzędzia IT ułatwiające pracę nie tylko działu HR, ale także dyrektorom i menedżerom zarządzającym zespołami.
Doświadczona menedżerka, prelegentka wielu konferencji branżowych, autorka publikacji oraz współautorka cyklu artykułów HR Intelligence opublikowanego na łamach Personel i Zarządzanie oraz poradnika Raport o łącznych korzyściach z pracy – czy warto wdrożyć i dlaczego? opublikowanego przez Wolters Kluwer. Miłośniczka liczb, wnioskowania oraz punktów odniesienia. Prywatnie architekta wnętrz i fanka fantastyki, RPG oraz zagadek logicznych i puzzli. Od niedawna pilotka wycieczek po parkach narodowych północnej Tanzanii jak Serengeti, Tarangire, Ngorongoro czy okolic góry Kilimandżaro.
Joanna Cur – radczyni prawna, ekspertka prawa pracy i HR, wykładowczyni akademicka. Prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Joanna Cur. Posiada 25-letnie doświadczenie w biznesie, w tym 10-letnie w praktyce prawa pracy i HR, w szczególności w zakresie rekrutacji, zatrudniania i zwolnień pracowniczych oraz czasu pracy. Przez 8 lat zarządzała dużymi zespołami sprzedaży w T-Mobile Polska S.A. w rynku B2C. Ceniona za biznesowe podejście i skuteczność. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy, w tym we wdrażaniu polityk antymobbingowych, prowadzeniu postępowań wyjaśniających oraz szkoleń i warsztatów z tego zakresu. Wykładowczyni na Uczelni Łazarskiego oraz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autorka wielu artykułów o tematyce prawniczej i HR, Członkini Stowarzyszenia Prawa Pracy, Ekspertka w Dobrej Fundacji. W 2023 r. wyróżniona przez „Forbes Polska” w konkursie „50 po 50”.
1. Przyczyny nierówności wynagrodzeń kobiet i mężczyzn – analiza źródeł problemu
2. Dyrektywa UE 2023/970 – główne cele, definicje i podstawowe założenia
3. Przejrzystość wynagrodzeń na etapie rekrutacji – nowe obowiązki informacyjne i ich wdrażanie
4. Obowiązki sprawozdawcze pracodawców – zakres, terminy i zasady raportowania
5. Ochrona praw pracowniczych – prawo do informacji i dochodzenia roszczeń
6. Jak przygotować organizację do zmian – rekomendowane działania i dobre praktyki
7. Praktyczny poradnik przygotowania do dyrektywy krok po kroku:
• kategoryzacja stanowisk,
• budowanie strategii wynagradzania,
• tworzenie siatek płac,
• komunikacja i edukacja pracowników.
* Program chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, programów zawartych w ofercie ADN Akademii w formie elektronicznej lub innej bez zgody autora zabronione.

Cena: 1390 zł + 23% VAT
Cena obejmuje:
• dostęp do platformy MS Teams w czasie realizacji szkolenia
• autorskie materiały szkoleniowe
• certyfikat
• dostęp do platformy szkoleniowej na okres 6 miesięcy
Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowanym głośnikiem (opcjonalnie kamerą i mikrofonem) oraz dostępem do Internetu.
Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.
Harmonogram szkolenia
Masz pytania? Chętnie odpowiemy.
Anna Niedziółka
22 208 28 26
anna.niedziolka@adnakademia.pl
Monika Sokołowska
22 162 78 24
monika.sokolowska@adnakademia.pl