BEZPŁATNY WEBINAR
Globalny podatek minimalny BEPS Filar II

Cena: BEZPŁATNE

Kategoria: ,

Czas trwania: 1 h
Cena: BEZPŁATNE
Szczegółowy plan
Tematyka webinaru

Zapraszamy na webinar poświęcony tematyce Globalnego podatku minimalnego BEPS Filar II. 

W dniu 25 kwietnia pojawił się projekt ustawy o opodatkowaniu wyrównawczym jednostek wchodzących w skład grup międzynarodowych i krajowych, który implementuje do polskiego porządku prawnego przepisy dyrektywy Rady (UE) 2022/2523 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie zapewnienia globalnego minimalnego poziomu opodatkowania międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz dużych grup krajowych w Unii Europejskiej.

Przepisy te winny być implementowane do polskiego porządku prawnego z początkiem tego roku, jednak brak ich implementacji nie oznacza, że polskie spółki nie będą już w tym roku mierzyć się z pewnymi obowiązkami w tym zakresie, gdyż inne kraje, które zdążyły wprowadzić tę Dyrektywę mogą wymagać od swoich podmiotów powiązanych w Polsce określonych działań.

UWAGA!
Polski ustawodawca przewidział, że nawet podmioty nie mające powiązań międzynarodowych mogą podlegać pod obowiązek zapłaty nowego podatku.

Webinar poprowadzi

Anna Karczewska – doradca podatkowy; ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe oraz Podyplomowe Studia Międzynarodowych Strategii Podatkowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przygotowuje pracę doktorską poświęconą koncepcji oraz ewolucji pojęcia dochodu w ustawach podatkowych. Doświadczenia zawodowe zdobywała w pracy w aparacie skarbowym, Ministerstwie Finansów oraz sektorze prywatnym pracując jako tax manager w międzynarodowym holdingu czy dyrektor departamentu podatków bezpośrednich i międzynarodowych w kancelarii podatkowej. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa i podatków (m.in. dla Krajowej Administracji Skarbowej z międzynarodowego prawa podatkowego oraz MDR). Wieloletnia wykładowczyni na podyplomowych studiach z zakresu prawa podatkowego w SGH. Uznany ekspert w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, prelegentka na konferencjach poświęconych zagadnieniem podatkowym. Członkini International Fiscal Association. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu przepisów prawa i podatków.

Informacje organizacyjne

Cena: BEZPŁATNE

Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowanym głośnikiem (opcjonalnie kamerą i mikrofonem) oraz dostępem do Internetu.

Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.

Cza trwania

Godziny zajęć: 10:00-11:00

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Norbert Saks
22 208 28 85
norbert.saks@adnakademia.pl

Joanna Domaszewska
22 208 28 28
joanna.domaszewska@adnakademia.pl

Dostępne terminy

Zapytaj o najbliższy termin szkolenia: biuro@adnakademia.pl

Zaufali nam: